ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 10447226
*
nr 1044 7226
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), tree, signed, 17x11,
GRAPHITE DRAWING, Pierre Olofsson (1921-1996), Träd, signerad, 17x11
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday June 20 2016
at 18:59:54
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/6 14:47:11
1
500 kr
20/6 15:26:05
1
Vinnande bud
20/6 17:43:07
2
450 kr
20/6 17:43:07
1
500 kr (Robot)
20/6 17:44:03
2
600 kr
20/6 17:44:03
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts naturmotiv pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning träd vattenfärg
-
3384 WOOD ENGRAVING
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:13
*
Pierre Olofsson
Läs om budbetjänten
Read more about Pierre Olofsson
nr 1044 7226
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), tree, signed, 17x11,
GRAPHITE DRAWING, Pierre Olofsson (1921-1996), Träd, signerad, 17x11
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday June 20 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/6 14:47:11 | 1 | 500 kr |
20/6 15:26:05 | 1 | Vinnande bud |
20/6 17:43:07 | 2 | 450 kr |
20/6 17:43:07 | 1 | 500 kr (Robot) |
20/6 17:44:03 | 2 | 600 kr |
20/6 17:44:03 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts naturmotiv pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning träd vattenfärg
-
3384 WOOD ENGRAVING
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:13